Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Smoleńsk - rodziny - ujawnić stenogramy

0
Podziel się:

Wdowa po Przemysławie Gosiewskim, Beata uważa, że powinny być ujawnione nagrania z sobotniego spotkania premiera z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na spotkaniu wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich Januszu Kochanowskim, Ewa zapytała, czy powinna się obawiać o życie swojej córki. "Reakcja premiera była dość agresywna i niezrozumiała" - powiedziała Gosiewska. Podkreśliła, że Ewa Kochanowska zadawała pytania w sposób bardzo taktowny. Oczekiwaliśmy, że premier nas uspokoi - zaznaczyła Gosiewska.
Beata Gosiewska, Ewa Kochanowska i Małgorzata Wassermann wyszły ze spotkania wcześniej.
Wdowa po Przemysławie Gosiewskim powiedziała, że potem ze zdumieniem słuchała, jak całe zajście relacjonował w mediach rzecznik rządu. Stwierdziła, że Paweł Gras dezinformował opinią publiczną. Pani Ewa nie sugerowała z czyjej strony mogłoby być to niebezpieczeństwo i jakiego rodzaju, takie slowa nie padły - zapewniła.
Rzecznik rządu na temat sobotniego spotkania wypowiadał się wczoraj. Dziennikarzom mówił, że nie rozumie całego zamieszania i tego, że część osób wyszła wcześniej. Na temat ewentualnego ujawnienia nagrań ze spotkania Donalda Tuska z rodzinami smoleńskimi Paweł Graś nie będzie się wypowiadać.
Przeciwny ujawnianiu nagrań jest Paweł Deresz, mąż tragicznie zmarłej w katastrofie Jolanty Szymanek-Deresz. "Nie życzę sobie tego" - stanowczo powiedział IAR Deresz. Dodał jednocześnie, że w jego odczuciu Wassermann, Gosiewska i Kochanowska od początku spotkania były negatywnie nastawione do wyjaśnień premiera. Dodał, że przerywały wypowiedzi zarówno szefa rządu, jak i ministrów.
Całe zamieszanie wokół pytania Ewy Kochanowskiej ma związek z litewskim europosłem i byłym prezydentem Litwy, Vytautasem Landsbergisem. W trakcie wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim, gdzie była część rodzin smoleńskich, Landsbergis powiedział córce Ewy Kochanowskiej: "Pani życie jest zagrożone, prosze uważać jadąc samochodem".
Dziś pytaliśmy byłego prezydenta Litwy, co miał na myśli mówiąc te słowa. Vytautas Landsbergis wyjaśnił w rozmowie z IAR, że przemówienie córki Ewy Kochanowskiej wymagało powiedzenia prawdy z jego strony.
Premier Donald Tusk spotkał się w minioną sobotę z rodzinami smoleńskimi. Na rozmowach w kancelarii byli również ministrowie z gabinetu premiera oraz pełnomocnicy rodzin ofiar katastrofy. Było to drugie spotkanie rodzin z szefem rządu.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)