Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Snowden rozmawial z ojcem przez internet

0
Podziel się:

Rosja-Snowden-ojciec-rozmowa

Edward Snowden, który ujawnił informacje o tajnym programie inwigilacji elektronicznej prowadzonym przez amerykański wywiad, rozmawiał ze swoim ojcem Lonem. Przedstawiciel Snowdena w Rosji, adwokat Anatolij Kuczerenia powiedział, że "ojcowskie instynkty okazały się silniejsze niż kwestie bezpieczeństwa".
Snowden, który otrzymał w Rosji tymczasowy azyl, miał rozmawiać z ojcem za pośrednictwem tak zwanych chronionych łączy internetu. "Jednak nie radzimy kontaktować się za pośrednictwem internetu, nawet przy pomocy zaszyfrowanej linii, chociaż rozumiemy, że Edward Snowden jest specjalistą w dziedzinie technologii" - dodał Kuczerenia. Rosyjski adwokat podkreślił, że Snowden znajduje się w bezpiecznym miejscu, przechodzi kurs adaptacji i czuje się "mniej więcej normalnie".
Według mediów, ojciec Snowdena i jego amerykański adwokat podjęli już decyzję o dacie przyjazdu do Rosji, ale nie zamierzają jej ujawniać. Ich zdaniem, wizyta ojca Snowdena będzie mieć charakter tajny. Ludzie dowiedzą się o niej dopiero po spotkaniu ojca z synem.
Edward Snowden jest poszukiwany przez Stany Zjednoczone pod zarzutem ujawnienia tajemnic państwowych.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)