Notowania

wiadomości
20.08.2011 08:37

Spacer - artytyści na Pradze

"Bardzo nam się podoba"- to impreza organizowana przez warszawską Galeria Kordegarda, której celem jest pokazanie życia artystyczne "od kuchni" - informuje galeria na swojej stronie internetowej. O 16.00 rozpoczęcie spaceru po pracowniach artystów na Pradze. Trasa jest wytyczona ulicami: Grochowska - Mińska - Lubelska

Podziel się
Dodaj komentarz

Akcja ta jest częścią cyklu działań "Kultura na Wynos", które promują wolną kulturę i aktywność artystyczną poza murami galerii.
Gospodarze pracowni staną się kuratorami własnych wystaw: zakomponują przestrzeń, która pozwoli na nietypowe doświadczenie dzieł w ich pierwotnym otoczeniu, poza kontekstem białej ściany galerii. Wpuszczając widzów w swoją intymną przestrzeń pracy, stworzą niemal mini performanse, podczas których podzielą się swoimi inspiracjami i oprowadzą po pracowniach.
Artyści opowiedzą na czym polega "praca" rozumiana jako proces tworzenia. Uczestnicy będą mogli porozmawiać z twórcami, którzy przedstawią praktykę swojego zajęcia, podejmując tym samym pytanie o powagę swego zawodu i miejsce w strukturze nowoczesnego systemu pracy.
Będzie można odwiedzić pracownie Daniela Del Rosal i Jędrzeja Skajstera,Tycjana Knuta, Lecha Margasińskiego i Alexandra Pawlika oraz Tomasza Kopcewicza.
Organizatorem jest Galeria Kordegarda, prowadzona przez Narodowe Centrum Kultury.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz