Notowania

wiadomości
16.08.2013 12:05

Spadają notowania premiera i rządu

Podziel się
Dodaj komentarz

rząd-premier-sondaż

Spadają notowania Donalda Tuska, jego gabinetu i dokonań rządu.
Według najnowszego sondażu CBOS premier i ministrowie mają ponad dwa razy więcej przeciwników niż zwolenników.
Do zwolenników gabinetu Donalda Tuska zalicza się obecnie 23 procent respondentów. To o 2 punkty mniej niż w lipcu. Przeciwnych rządowi jest 47 procent badanych. Liczba niechętnych rządowi wzrosła o 3 punkty. Obojętność wobec gabinetu PO-PSL deklaruje 28 procent ankietowanych.
Największe poparcie dla rządu deklarują mieszkańcy dużych, ponadpółmilionowych miast. Gabinet Tuska popiera 44 procent z nich. Do zadeklarowanych przeciwników rządu należą ludzie młodzi, którzy nie ukończyli 24. roku życia. 57 procent z nich wypowiada się źle o rządzie.
Zdecydowanie krytyczna jest ocena działań premiera i ministrów. W porównaniu z lipcem o dwa punkty - z 65 do 67 procent przybyło krytyków dokonań gabinetu Tuska. Z efektów jego pracy zadowolonych jest obecnie 22 procent badanych.
Jeszcze gorzej jest postrzegana polityka gospodarcza rządu. Zdaniem większości, nie daje ona szans poprawy sytuacji ekonomicznej kraju. Źle ocenia ją 72 procent, a dobrze 18 procent badanych.
Najsłabsze z dotychczasowych są notowania premiera Donalda Tuska. Zadowolony z szefa rządu jest co czwarty respondent. Niezadowolenie z tego, że pracą rządu kieruje Donald Tusk, wyraża 62 procent badanych.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz