Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spotkanie ruchów katolickich w Warszawie

0
Podziel się

Przyjęcie Krzyża Światowych Dni Młodzieży w diecezji warszawsko-praskiej zainaguruje dziś wieczorem spotkanie ruchów katolickich w Warszawie. Specjalnym pociągiem papieskim do stolicy przyjadą między innymi przedstawiciele oaz z Krakowa.  

bEgipwet

Uroczystości rozpocznie Msza świeta w katedrze praskiej, której będzie przewodniczył arcybiskup Henryk Hoser. Po mszy nastąpi wniesienie Krzyża Światowych Dni Młodzieży i ikony Maryi do katedry. Uczestniczy wieczornego czuwania przedstawią świadectwa o pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1979 roku. W tym samym czasie na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się plener malarski inspirowany wezwaniem Jana Pawła II: "Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze Ziemi".

Członkowie wspólnot i ruchów katolickich w sobotę spotkają się na uroczystej Mszy świętej na placu Józefa Piłsudskiego. Będą modlić się w intencji duchowej i społecznej odnowy, nawiązując do historycznych słów Jana Pawła II, które padły w Warszawie 30 lat temu. Organizatorzy spotkania zapowiadają, że będzie to niezwykłe spotkanie osób, które uczestniczyły w spotkaniu z Ojcem Świętym w 1979 roku, a także tych, którzy urodzili się już po jego pierwszej pielgrzymce do Polski.

bEgipweW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)