Notowania

ofiary
13.12.2009 17:28

Stan wojenny - w 28. rocznicę Polacy oddali hołd ofiarom

Mieszkańcy całej Polski oddali hołd ofiarom stanu wojennego. Oprócz oficjalnych uroczystości przygotowano - jak co roku - szereg inscenizacji, mających przypominać o wydarzeniach sprzed 28 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Warszawie w kilku punktach miasta pojawiły się inscenizowane patrole ZOMO. Na placu Zamkowym stanęli funkcjonariusze z tarczami i długimi pakami oraz żołnierze z karabinami. Można było zobaczyć również milicyjne samochody - dużego fiata i radiowóz-Nysę. Nie zabrakło też koksowników, które rozpalili uczestnicy rekonstrukcji. W południe w kościele świętej Anny odprawiona została msza w intencji ofiar stanu wojennego. Natomiast przez cały dzień w Domu Spotkań z Historią można było zapoznać się z instalacją "Stan nasłuchu", wykorzystującą nieznane nagrania dźwiękowe Służby Bezpieczeństwa. Rozmowy między funkcjonariuszami SB a centralą zostały zmontowane z materiałami filmowymi i ikonograficznymi.

Po południu na Placu Zamkowym członkowie grup rekonstrukcyjnych z Fundacji Odpowiedzialność Obywatelska zaprezentowali inscenizację pacyfikacji demonstracji opozycjonistów przez ZOMO.

Tagi: ofiary, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz