Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stare zniżki na kolej dla studentów już od stycznia

0
Podziel się

Rząd wprowadzi 49-procentową zniżkę na przejazdy koleją zamiast obecnej 37-procentowej.

Stare zniżki na kolej dla studentów już od stycznia
(faxepl/CC/Flickr)
bEgsCrbF

Już od 1. stycznia rząd wprowadzi dla studentów 49-procentową zniżkę na przejazdy koleją zamiast obecnej 37-procentowej. Obecnie trwają przyspieszone prace legislacyjne nad podwyższeniem ulgi.

To nie jedyna zmiana: rząd chce także wydłużyć prawo do zniżek na przejazdy komunikacją miejską dla osób po licencjacie.

Obecnie bowiem student kończący studia licencjackie musi oddać legitymację także w sytuacji, kiedy dostał się na studia magisterskie. A brak legitymacji pozbawia studenta prawa do ulgi na czas wakacji.

bEgsCrbH

_ Dziennik Gazeta Prawna _ zauważa, że na polskich uczelniach studiuje milion dziewięćset tysięcy osób i podwyżka ulgi będzie kosztować budżet państwa 75 milionów złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t80883.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;szosty;student;ma;kredyt;bedzie;ich;wiecej,44,0,677420.html) Co szósty student ma kredyt, będzie ich więcej Od 2011 za przejazd pociągiem żacy zapłacą mniej. Mimo to tanie studia w Polsce to fikcja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t84791.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bedzie;latwiej;o;kredyt;dla;studenta,16,0,629520.html) Będzie łatwiej o kredyt dla studenta Minister Kudrycka zapowiada nowe zasady udzielania poręczeń dla najuboższych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t46357.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/student;duzo;kosztuje;to;sie;zmieni,255,0,489471.html) Student dużo kosztuje. To się zmieni? Rocznie z budżetu na jednego studenta dziennego wydajemy około 14,3 tys. złotych.
bEgsCrci
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)