Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stasiak o Białorusi

0
Podziel się

Szef Kancelarii Prezydenta uważa, że Polska powinna zaangażować Europę w rozwiązanie problemu relacji z Białorusią. Wczoraj tamtejsza milicja zatrzymała 40 osób - w tym niemal całe kierownictwo nieuznawanego przez reżim Aleksandra Łukaszenki Związku Polaków na Białorusi.

bDIzYcKZ

Władysław Stasiak, który był gościem Sygnałów Dnia, oczekuje, że polska dyplomacja będzie rozmawiała z instytucjami Europy o wspólnym stanowisku wobec Białorusi. Jak podkreślił, prezydent liczy w tej sprawie na służby dyplomatyczne Unii Europejskiej, na Komisję Europejską, Radę Europy, a także OECD. Jak podkreślił, Polska wraz z Unią Europejską powinny podjąć wszelkie działania, by Białoruś miała świadomość, że musi szanować polską mniejszość.

Szef Kancelarii Prezydenta powiedział, że ta sprawa to kwestia zasad, którymi powinna się rządzić Unia Europejska. Władysław Stasiak uważa, że jeśli Mińsk chce być częścią unijnego Partnerstwa Wschodniego, powinien szanować zasady panujące w Unii Europejskiej.

Prezydent Lech Kaczyński zamierza dziś wysłać list do Aleksandra Łukaszenki. Władysław Stasiak powiedział, że będzie to wezwanie, by białoruski prezydent osobiście zaangażował się w rozwiązanie problemu polskiej mniejszości.

bDIzYcLC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)