Notowania

nagroda
02.10.2008 19:31

Steffen Möller otrzymał Nagrodę Niemieckiej Jedności

Niemiecki aktor i satyryk Steffen Möller otrzymał Nagrodę Niemieckiej Jedności. Najpopularniejszy Niemiec w Polsce został wyróżniony za wkład w zbliżenie między Polakami i Niemcami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister transportu Wolfgang Tiefensee powiedział, że poprzez swój udział w telewizyjnych programach w Polsce Möllerowi udało się zakwestionować funkcjonujące w naszym kraju stereotypy na temat Niemców. Minister dodał, że dzięki kabareciarzowi Niemcy zyskali w Polsce sympatyczną twarz. "Poprzez żart i osobisty urok Möller wnosi wkład w porozumienie między narodami" - powiedział Tiefensee.

Minister, który odpowiada w rządzie kanclerz Merkel za integrację obu części Niemiec, wręczył Nagrody Niemieckiej Jedności podczas uroczystości w Hamburgu. Steffen Möller otrzymał specjalne wyróżnienie za zasługi w zbliżeniu Europy Wschodniej i Zachodniej.

Jego wkład w zbliżenie polsko-niemieckie został przed trzema laty uhonorowany Orderem Zasługi RFN. Lubiany w Polsce od lat Möller zyskał popularność w Niemczech wiosną, kiedy jego "Viva Polonia" - niemiecki odpowiednik książki "Polska da się lubić" - stała się przebojem na niemieckim rynku wydawniczym.

Tagi: nagroda, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz