Notowania

fundacja
30.06.2009 15:28

Steinbach: wrócimy do sprawy fundacji kiedy przyjdzie na to czas

Erika Steinbach pozostawia otwartą kwestię swojego udziału w pracach fundacji, która ma kierować placówką upamiętniającą wysiedlenia. Szefowa Związku Wypędzonych powiedziała w Berlinie, że powróci do sprawy, "kiedy przyjdzie na to czas".          

Podziel się
Dodaj komentarz

Steinbach zamierza wykorzystać zmianę koalicji rządzącej po wyborach do Bundestagu 27 września. Jak powiedziała deputowana CDU, objęcie przez nią wakującego miejsca w radzie w obecnej koalicji z SPD jest niemożliwe.

Steinbach liczy jednak na to, że jej kandydaturze nie będą się sprzewiać liberałowie z FDP. Chadecy chcą po wyborach utworzyć koalicję właśnie z FDP i taki scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny, biorąc pod uwagę aktualne sondaże.

Przewodnicząca Związku Wypędzonych uważa, że ma prawo zasiąść w radzie, ponieważ posiada nominację związku. Prezydium organizacji wybrało do rady troje przedstawicieli, w tym Steinbach, ale po protestach ze strony Polski i SPD jedno miejsce pozostawiło nieobsadzone.

Na konferencji prasowej w Berlinie Erika Steinbach zapowiedziała również, że kierowana przez nią fundacja Centrum Przeciwko Wypędzeniom otworzy 15 lipca w Berlinie wystawę poświęconą niemieckiemu osadnictwu w Europie Środkowej i Wschodniej.

Tagi: fundacja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz