Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk Lufthansy zakończony. Wznowili negocjacje

0
Podziel się:

Stosunkowo łagodnie przebiegł w Niemczech całodobowy strajk personelu pokładowego Lufthansy. Mimo odwołania blisko tysiąca lotów, na lotniskach było spokojnie.

Strajk Lufthansy zakończony. Wznowili negocjacje
(eisenbahner/CC/Flickr)

Strajk pokrzyżował plany 100 tysiącom pasażerów Lufthansy. Ale na niemieckich lotniskach udało się uniknąć chaosu. Rozłożone w terminalach łóżka polowe pozostały puste, bo większość klientów linii zdążyła zmienić rezerwacje na inny termin.Wiele osób przesiadło się też do samochodów i pociągów.

Strajk na razie nie będzie kontynuowany. Wznowiono bowiem negocjacje między władzami Lufthansy a związkiem zawodowym personelu pokładowego, który domaga się dla pracowników podwyżek w wysokości 5 procent.

Wczorajszy strajk był trzecim w ciągu zaledwie siedmiu dni. Lufthansa musiała w tym czasie wykreślić z rozkładu około 1,5 tysiąca lotów. Straty firmy szacowane są na dziesiątki milionów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad tysiąc połączeń lotniczych odwołanych Od północy trwa w Niemczech 24-godzinny strajk personelu pokładowego kompanii powietrznej Lufthansa.
Lotniczy gigant masowo odwołuje loty To skutek zapowiadanego strajku pracowników personelu pokładowego.
Planujesz lot? Zapowiadają strajki Związek zawodowy personelu pokładowego Ufo poinformował w niedzielę, że trwa wewnętrzna dyskusja, w jakich godzinach należy przeprowadzić strajk.
KOMENTARZE
(0)