Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
07.08.2008 11:37

Strajk niemieckich pilotów

360 lotów należących do Lufthnasy linii CityLine z Frankfurtu, Monachium, Hamburga i Berlina zostanie odwołanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Z powodu strajku pilotów należących do Lufthansy linii lotniczych CityLine zostanie dziś odwołanych 360 lotów. Protest pilotów, rozpoczęty o północy, potrwa do jutra w południe.

Do 36-godzinnego strajku wezwał pilotów związek zawodowy Cockpit, reprezentujący ich w sporze płacowym z pracodawcą. Piloci domagają się podwyżek płac i odrzucają ostatnią propozycję dyrekcji CityLine, która zaoferowała im 5,5-procentową podwyżkę i jednorazową premię.

*To już trzeci strajk pilotów *zorganizowany przez związek zawodowy Cockpit w ostatnim czasie. W dwóch poprzednich, w których w lipcu uczestniczyli też piloci innych linii należących do Lufthansy - Eurowings, odwołano w sumie ponad 1500 lotów.
Strajk objął lotniska obsługiwane przez CityLine, między innymi we Frankfurcie, Monachium, Hamburgu, a także port lotniczy Berlin-Tegel. Samoloty CityLine latają przede wszystkim na mniej popularnych trasach w Niemczech i Europie. Lufthansa zapowiada, że będzie starała się zapewnić pasażerom zastępcze loty lub połączenia kolejowe.

Osobny spór płacowy pracowników personelu pokładowego i naziemnego Lufthansy doprowadził do strajku w ubiegłym tygodniu. Obecnie głosują oni w referendum, czy zaakceptować wynegocjowane przez związki zawodowe porozumienie z dyrekcją Lufthansy.

Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz