Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poczta
04.06.2008 13:45

Strajk pocztowców powoli wygasa

Niektóre z zamkniętych wczoraj placówek dziś już normalnie pracowały.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

W drugim dniu strajku większość urzędów funkcjonuje normalnie. Część strajkujących wróciła do pracy, a niektórzy skorzystali z urlopu na żądanie.

W Szczecinie, gdzie wczoraj zamkniętych było 17 urzędów pocztowych, dziś otwarto osiem z nich. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce protest ma podobny zasięg, jak wczoraj. W Kaliszu uruchomiono służbę zastępczą. Pracownicy są ściągani z innych urzędów - tak, aby mieszkańcy mogli odbierać przesyłki.

Zdaniem wiceprzewodniczącego pocztowej _ Solidarności _ w Białymstoku - Wojciecha Cebuli, strajk przygasa, bo dyrekcja generalna Poczty Polskiej zastrasza pracowników. Według niego, dyrekcja grozi strajkującym zwolnieniem, a organizatorom protestu - pozwaniem do sądu o zwrot kosztów, jakie poniósł pracodawca.

Wczoraj pracownicy Poczty Polskiej rozpoczęli bezterminowy strajk, po nieudanych wielomiesięcznych negocjacjach płacowych z dyrekcją generalną spółki. Domagają się podwyżki w wysokości 537 złotych brutto na jeden etat. Dyrekcja oferuje 305 złotych.

Tagi: poczta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz