Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świąteczna Zbiórka Żywności od dziś do niedzieli

0
Podziel się
bErnkZat

Rozpoczyna sią Świąteczna Zbiórka Żywności. 52 tysiące wolontariuszy Banków Żywności w 3 i pół tysiąca największych sklepów spożywczych w całej Polsce czeka na produkty spożywcze na święta dla potrzebujących.
Małgorzata Lelonkiewicz dyrektor Federacji Polskich Banków Żywności zaznacza, że w Polsce jest wiele rodzin i ludzi samotnych potrzebujących wsparcia żywnościowego, bo według statystyk 2 i pół miliona Polaków nie stać na opłacenie rachunków i zaspokojenie podstawowych potrzeb, dlatego wsparcie w postaci produktów spożywczych pozwala na oszczędności, które mogą być wykorzystane na inne niezbędne potrzeby.
Jak mówi Małgorzata Lelonkiewicz, wolontariusze Banków Żywności czekają na podstawowe produkty spożywcze, jak olej cukier, ryż, kasze, ale też na słodycze i artykuły z których można przygotować świąteczne potrawy i wypieki. Artykuły spożywcze zebrane w czasie akcji Banków Żywności trafiają do partnerskich organizacji pomocowych, skąd są przekazywane do ich podopiecznych.
Prezes Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Waldemar Wasiewicz mówi, że wiele rodzin potrzebuje takiego wsparcia. Jak wylicza - ma ono bardzo konkretną wartość, bo pieniądze zaoszczędzone na żywności można przeznaczyć na przykład na podręczniki dla dzieci, co w licznych rodzinach ma wielkie znaczenie. Waldemar Wasiewicz zaznacza, że wiele rodzin zastosowało takie wskazówki, miało mniej kłopotów z budżetem domowym przed pierwszym września, kiedy jest najwięcej wydatków.
Produkty zebrane przez wolontariuszy Banków Żywności zostaną po przeliczeniu i posortowaniu przekazane stowarzyszeniom wspierającym osoby samotne i rodziny, organizacjom prowadzącym świetlice środowiskowe z dożywianiem oraz jadłodajnie i schroniska dla bezdomnych .
W ubiegłym roku przed Świętami Bożego Narodzenia Polacy przekazali dla potrzebujących ponad 840 ton żywności.

IAR

bErnkZaW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)