Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Święcenia biskupie brata wokalisty Perfectu 7 grudnia

0
Podziel się
bErtLSUR

7 grudnia ksiądz Rafał Markowski - brat wokalisty Prefectu- przyjmie świecenia biskupie- dowiedziała się IAR
Stolica Apostolska poinformowała dziś, że ksiądz Rafał Markowski i ksiądz Józef Górzyński zostają biskupami pomocniczymi metropolii warszawskiej. Obydwaj musza przyjąć święcenia biskupie, ponieważ do tej pory mają tylko święcenia kapłańskie.
Obydwie kandydatury przedstawił papieżowi Franciszkowi kardynał Kazimierz Nycz- mówi IAR ksiądz Przemysław Śliwiński z warszawskiej kurii. Na spotkaniu z pracownikami kurii kardynał miał powiedzieć, że o zgłoszenie tych osób prosili go sami księża.
Ksiądz Rafał Markowski był dotychczas rzecznikiem prasowym kardynała Kazimierza Nycza, wykładowcą UKSW i warszawskiego seminarium duchownego. Tworzył też Archidiecezjalne Centrum Informacji- wymienia ksiądz Przemysław Śliwiński.
Rozmówca IAR, który powrócił do Polski po studiach we Włoszech został współpracownikiem księdza Markowskiego. "Podziwiałem jak jest ceniony za swój profesjonalizm i za to, jakim jest księdzem"- mówi.Ksiądz Józef Górzyński to z kolei pracownik warszawskiej kurii. Podobnie jak ksiądz Rafał Markowski pracował w seminarium. Był też cenionym proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Obydwaj nominaci zastąpią księdza biskupa Mariana Dusia. Duchowny osiągną wiek emerytalny i złożył rezygnacje z urzędu.

IAR

bErtLSVu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)