Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Święto Bożego Ciała w Indiach

0
Podziel się

Kościół katolicki w Indiach nie celebruje szczególnie dzisiejszej uroczystości Bożego Ciała. Liturgiczne obchody tego święta są w Indiach przeniesione na najbliższą niedzielę, a czwartek jest normalnym dniem pracy. 

bEgqAzjF

Święto Bożego Ciała będzie obchodzone przez indyjskich katolików w niedzielę. Ale na ulice indyjskich miast, tam gdzie żyją skupiska miejscowych katolików nie wyjdą tego dnia procesje z Najświętszym Sakramentem. W Indiach procesje takie odbywają się w dniu, w którym Kościół katolicki obchodzi święto Chrystusa Króla, czyli jesienią, a nie w dzień Bożego Ciała, jak ma to miejsce choćby w tradycji polskiej. Uroczystość Chrystusa Króla kończy bowiem katolicki rok liturgiczny i według indyjskich katolików jest właściwym czasem dla poprowadzenia uroczystych procesji ulicami miast.

Innym powodem, dla którego w Indiach nie przyjęła się tradycja procesji w dniu Bożego Ciała są warunki klimatyczne. W południowej części kraju padają już deszcze monsunowe, natomiast w północnej panują upały przekraczające 40 stopni Celsjusza. W tej sytuacji późna jesień została uznana przez miejscowy Kościół za najlepszą porę do prowadzenia ulicami miast procesji z Najświętszym Sakramentem.

bEgqAzki
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)