Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dorn
16.09.2006 08:20

Sygnały - Dorn: "Dla dobra interesów państwa tego nie można ujawniać"

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn powiedział, że nie wszystkie dokumenty z tak zwanej szafy pułkownika Jana Lesiaka mogą być ujawnione. Dorn wyjaśnił w "Sygnałach Dnia", że są tam też dokumenty dotyczące współpracy polskich służb specjalnych z sojusznikami po 1989 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dla dobra interesów państwa tego nie można ujawniać" - mówił wiecpremier. Wczoraj Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zgodziła się na odtajnienie zdecydowanej większości akt sprawy inwigilacji prawicy przez Urząd Ochrony Państwa w latach 90-tych. Związany z tym miał być dawny esbek Jan Lesiak. Według prokuratury, w latach 90-tych Lesiak jako pułkownik UOP inwigilował legalne ugrupowania opozycyjne.
Ludwik Dorn określił jako "nieudany eksperyment" nominowanie przez niego generała Adama Rapackiego na komendanta wojewódzkiego małopolskiej policji. Generał został niedawno zwolniony z tego stanowiska. Minister powiedział, że wydanie przez niego pozwolenia na broń groźnemu gangsterowi było poważnym błędem. Dorn podkreślił jednocześnie duże zasługi Rapackiego jako komendanta wojewódzkiego w Krakowie.

Tagi: dorn, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz