Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc
29.07.2006 05:48

Sygnały Dnia - W. Mojzesowicz: Na pomoc dla rolników potrzebnych będzie kilka miliardów złotych

Poseł Wojciech Mojzesowicz - przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi szacuje, że klęska suszy dotknęła 80 procent polskich gospodarstw. W opinii posła PiS, tegoroczne zbiory będą niższe o 30 procent, ale jak podkreślił w radiowych "Sygnałach Dnia", są takie miejsca, gdzie przepadła połowa zbiorów. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że pełny obraz strat będzie znany za kilka miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wojeciech Mojzesowicz uważa, że dla rolników dokniętych klęską suszy potrzebna będzie pomoc w wyskości kilku miliardów złotych. Dodał, że zadeklarowana przez ministerstwo rolnictwa suma 100 milionów to pieniądze na najpilniejsze, doraźne potrzeby poszkodowanych.
Poseł zaznaczył, że Polska może też liczyć na pomoc z unijnego "funduszu solidarnościowego", ale - jak zauważył - przykłady innych krajów pokazują, że taka pomoc nie zawsze jest udzielana.
Wojciech Mojzesowicz uważa, że Komisja Europejska zarzucając Polsce niewłaściwe dysponowanie dopłatami do rolnictwa nie jest świadoma realiów jakie panują w polskich gospodarstwach . W wielu z nich daleko jest jeszcze od wymaganych przez Unię standardów. Jak podkreślił poseł, inne kraje miały wiele lat na dostosowanie się do unijnych norm.

Tagi: pomoc, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz