Trwa ładowanie...
bDSCaxwB

Notowania

Pomoc – Wszystkie wiadomości

21
11.04.2021 8:05

ZBIÓRKA
 / 
Zrzutka na komputer, na konsolę i na podróż życia. Ekspertka podpowiada, kiedy może się to udać

Znana lewicowa działaczka postanowiła, że na 30. urodziny kupi sobie kosztowny komputer. Uznała, że zakup mogą sfinansować internauci - i się nie przeliczyła. Podobnych zbiórek jest coraz więcej. Kluczem do sukcesu bywa przekonanie internautów, że "tu chodzi o coś więcej".

7
08.04.2021 14:31

POMOC
 / 
Lockdown. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada wsparcie finansowe dla Warmii i Mazur

Nawet 200 milionów złotych ma popłynąć do samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że w w przyszłym tygodniu przedstawi odpowiednią uchwałę w tej sprawie na posiedzeniu rządu.

5
19.03.2021 21:54

KORONAWIRUS
 / 
Włochy walczą z kryzysem. 32 mld euro pomocy

Skala tej pomocy nie ma precedensu. Rząd Włoch przyjął dekret, zgodnie z którym wyda 32 mld euro na walkę ze skutkami trzeciej fali pandemii.

9
14.03.2021 13:56

SZKOŁA
 / 
Nauczyciele dali pieniądze z "trzynastek" lokalnej kawiarni. Wiemy, ile udało się zebrać

Szczecińscy nauczyciele miesiącami obserwowali, jak lokale gastronomiczne walczą o życie. Postanowili pomóc i przelewali pieniądze ze swoich "trzynastek" na specjalną zbiórkę. Środki trafią do przedsiębiorców, którzy stracili większość dochodów - i na dodatek spodziewają się dziecka.

19
01.03.2021 19:25

GOSPODARKA
 / 
Władza obiecywała miliony dla Warmii i Mazur. Właśnie się z tego wycofuje

Pod koniec ubiegłego tygodnia jeden z posłów klubu parlamentarnego PiS obiecywał 300 mln zł dla gmin z Warmii i Mazur. Teraz okazuje się, że rząd wcale takich planów nie ma. I z zapowiedzi się wycofuje.

bDSCaxwD
54
28.02.2021 8:11

TARCZA ANTYKRYSOWA
 / 
Czarna lista PFR naprawdę istnieje? "Spółka odmawia wypłaty pieniędzy, nie mówi dlaczego"

Okazuje się, że jest sporo firm, które spełniały warunki otrzymania pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju, ale do dziś nie otrzymały ani złotówki. Powód? "Może zdarzyć się, że przedsiębiorca otrzyma odmowę bez podania przyczyny".

6
02.02.2021 14:26

POMOC
 / 
Lockdown w Polsce. Czy pomoc dla przedsiębiorców jest wystarczająca? "Zabrakło dialogu"

Premier Mateusz Morawiecki obiecuje: "nie zostawimy przedsiębiorców samych". Czy to wiarygodne zapewnienie? - Sytuacja jest bardzo różna porównując różne branże. Z analizy Narodowego Banku Polskiego wynika, że są branże, które są w dramatycznej sytuacji. Nie można uogólniać. Właściwe było uruchomienie nieograniczonej ilości pieniędzy i zaangażowanie w to Polskiego Funduszu Rozwoju i NBP, ale to, czego zawsze brakowało, to dialogu z beneficjentami - powiedział w programie "Newsroom" Marek Belka, były premier, były szef NBP, obecnie europoseł. - Muszę powiedzieć, że na tle innych europejskich krajów wyglądamy nie najgorzej. Jeżeli również nie najgorzej przebiegnie program szczepień, jeśli nie trzeba będzie zamykać poszczególnych branż, to jest szansa na szybkie odbicie gospodarcze - dodał.

24
27.01.2021 7:35

MORZE
 / 
Nad morzem też chcą pomocy. Rząd mówi "nie"

Nadmorskie gminy apelowały o objęcie ich taką samą pomocą jak górali. Rząd apelu wysłuchał, ale wsparcia nie da.

35
21.01.2021 17:20

FIRMA
 / 
Odszkodowania za lockdown. Bielecki: mamy chaos

Czy polska gospodarka wytrzyma przedłużający się lockdown? - Właśnie tego się boję, to jest ta regresywna natura. Nawet podczas poprzedniego kryzysu należeliśmy do tych silnych, którzy dobrze przeszli przez kryzys, a nawet wzmocnili swoją pozycję w układzie międzynarodowym. To jest piekielnie ważne, by przez dobrą, kierunkową pomoc, utrzymać się wśród tych, którzy będą gotowi i będą w miarę dobrze stali na nogach, kiedy ruszy ożywienie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Krzysztof Bielecki, były premier i przewodniczący Rady Partnerów EY. Był też pytany o odszkodowania dla przedsiębiorców. - Mamy pewien chaos, trudno to bardziej dyplomatycznie określić. Ludzie w czasie kryzysu muszą widzieć jasne przywództwo, muszą wiedzieć, że jeśli zakazuje się im prowadzenia działalności, to trzeba wziąć za to chociaż część odpowiedzialności. Trzeba sprawiedliwie, szybko i przejrzyście wspierać tych, którzy z obiektywnych przyczyn nie mogą dziś pracować - dodał.

bDSCaxwJ
26
19.01.2021 14:15

RZĄD
 / 
Tarcza branżowa. Premier Morawiecki z wizytą w Złotokłosie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził firmę Ekspozycja Servis w Złotokłosie. Zachwalał dotychczasowe działania pomocowe rządu i obiecywał, że po szczepieniach sytuacja wróci do normalności.

118
18.01.2021 12:23

POMOC
 / 
Pomoc dla przedsiębiorców. Nowe PKD w tarczy branżowej

Tarcza branżowa rozszerzona o nowe kody PKD. - Jeden kod, który na pewno tam się znajdzie, to kod 55.20. Postulaty ze strony branży turystycznej spływały. Ten kod jest związany z działalnością hotelarską i krótkoterminowym najmem. Jeśli chodzi o dalsze rozszerzenie, to jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy, technologii. - Pojawi się jeszcze 7 dodatkowych kodów w tarczy finansowej, brane są pod uwagę jeszcze inne kody. Mam nadzieję, że to dojdzie do skutku - dodała.

12
18.01.2021 10:38

POMOC
 / 
Zdesperowani przedsiębiorcy otwierają biznesy. Minister bagatelizuje

Wielu przedsiębiorców stoi na skraju bankructwa. W akcie desperacji część z nich postanowiła wznowić działalność. - Ponad 240 tys. przedsiębiorców skorzysta z tarczy branżowej. Rozumiemy skalę emocji, właśnie po to została uruchomiona infolinia. Rząd działa tak, by jak najszerzej wesprzeć przedsiębiorców. To jest po to, by ich wesprzeć, a nie straszyć - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy, technologii. - Są odpowiednie podmioty, które kontrolują i wyciągają wnioski. Ministerstwo rozwoju jest przede wszystkim adwokatem i obrońcą praw gospodarczych. Zdajemy sobie sprawę, że drugi szczep, który szaleje już po Wielkiej Brytanii, trafił najpewniej już do nas. Nie możemy doprowadzić do wzrostu zakażeń - dodała.

166
15.01.2021 15:11

GASTRONOMIA
 / 
Widmo bankructwa zajrzało im w oczy. Błyskawiczny zryw klientów. 30 tys. zł w niecałą dobę

W czwartek nieśmiało poprosili o pomoc. W piątek już wiedzą, że nie będą musieli zamykać biznesu. Przynajmniej na razie. Niecała dobra wystarczyła, by stali bywalcy wpłacili ponad 30 tys. złotych. - Jestem w szoku. Nie wiem, co powiedzieć - komentuje jeden z właścicieli. Nie ukrywa jednak wstydu, że do zbiórki w ogóle doszło, a także żalu, który ma do rządzących.

bDSCaxwK
26
12.01.2021 11:05

STUDENCI
 / 
Rząd zapomniał o studentach i uderzył tym w przedsiębiorców. Właściciel sieci kawiarni wytyka błędy

Rząd chwali się miliardami przekazanymi na wsparcie biznesu w kryzysie, jednak do wielu przedsiębiorców pomoc nie dotarła. - Obserwuję, co przedstawiciele rządu mówią na konferencjach prasowych, a nawet na spotkaniach z nami. Nowy lockdown jest od 24 października, minister Gowin mówił wtedy, że nikt nie pozostanie bez pomocy, pieniądze będą na kontach już w listopadzie. Jest styczeń, a nikt nic nie otrzymał - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. - Poza tym zapisy w tarczy 6.0 to może szczegóły, ale są rozstrzygające. Dam przykład - wspomaganie wynagrodzeń pracowników. Nagle pojawił się zapis, że to tylko ozusowane wynagrodzenia mogą być wspomagane. Wyeliminowano tym grupę studentów, których nawet nie można zarejestrować w ZUS-ie, bo takie są polskie przepisy. Przez to nie ma żadnego dofinansowania do ich wynagrodzeń. Na spotkaniu z minister Semeniuk powiedziała, że studenci nic nie dostaną, bo to jest za drogie. Za drogie? Dla kogo? Dla tych młodych ludzi, którzy pracują w kawiarniach, żeby sfinansować studia, czy dla przedsiębiorstw, które wypłacają im pensje bez wsparcia? W naszym przypadku to jest 70 proc. pracowników - podkreślił Ringer w rozmowie z money.pl.

07.01.2021 20:24

ROLNICTWO
 / 
Rolnictwo. Wydłużony termin naboru wniosków o wsparcie

Termin składania wniosków na rozwój usług rolniczych został wydłużony do 15 lutego - podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

44
06.01.2021 9:30

RZĄD
 / 
Tarcza Finansowa 2.0. Rośnie liczba branż

Do 45 wzrosła liczba branż objętych Tarczą Finansową PFR dla mikro, małych i średnich firm. To decyzja Rady Ministrów, po konsultacjach z przedsiębiorcami.

30.12.2020 18:33

SZPITAL TYMCZASOWY
 / 
Siedlce – kolejny szpital tymczasowy uruchomiony

COVID-19 zmusił nas do całkowitej zmiany dotychczasowego sposobu życia. Maseczki na twarzy, dystans społeczny, raporty kolejnych zachorowań i zgonów to teraz nasza codzienność. Również szpitale i kadra medyczna stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Gdy pandemia nie tak dawno nabrała na sile, konieczne okazało się organizowanie większej ilości łóżek dla pacjentów z wirusem SARS-CoV-2. Tak zaczęły powstawać szpitale tymczasowe. 4 grudnia zarejestrowano kolejną taką lecznicę – w Siedlcach.

5
23.12.2020 7:24

POMOC
 / 
3 mld zł dla LOT-u. Szef PFR: to uzasadnione

Zdaniem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa pomoc dla LOT-u warta 3 mld zł jest uzasadniona. Tłumaczy to faktem, że przed pandemią spółka zarabiała na siebie. PFR wypłaci spółce 1,8 mld zł pożyczki, reszta kwoty to bezzwrotna dotacja od państwa.