Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
02.09.2006 08:42

Sygnały Dnia Andrzej Przewoźnik: najwyższy czas policzyć polskie ofiary Sowietów

Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa powiedział, że jest już najwyższy czas na obliczenie liczby polskich ofiar zamordowanych w II wojnie przez Sowietów. Andrzej Przewoźnik występując w Programie I Polskiego Radia zwrócił uwagę, że dotychczasowe wyliczenia, mówiące o 6 milionach ofiar, obejmują tylko Polaków zamordowanych przez Niemców. Sekretarz Rady pozytywnie ocenił podjęty wczoraj wspólnie przez Ministerstwo Kultury i IPN program obliczenia polskich strat w 2. wojnie światowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gość Sygnałów Dnia ocenił, że Polacy za mało wiedzą o sowieckiej zbrodni w Miednoje. Przewoźnik przypomniał, że dzisiaj mija szósta rocznica otwarcia i poświęcenia Cmentarza Wojennego w Miednoje, na którym spoczywają polscy policjanci, zamordowani przez NKWD w 1940-tym roku. W rocznicowych obchodach wezmą dziś udział przedstawiciele rodzin pomordowanych, wicepremier i minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn oraz komendant główny policji Marek Bieńkowski.
Miednoje to trzeci, po Charkowie na Ukrainie i Katyniu w Rosji, tak zwany "cmentarz katyński", otwarty 2 września 2000 roku, w 60-tą rocznicę zbrodni katyńskiej. Spoczywa tam ponad 6 tysięcy Polaków - przede wszystkim byli to ludzie stanowiący elitę i rdzeń państwa polskiego na kresach wschodnich.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz