Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzień
31.03.2007 08:16

Sygnały Dnia ks.Krakowiak o hospicjach

Dziś kończy się ogólnopolska kampania "Hospicjum to też życie". Ksiądz Piotr Krakowiak z hospicjum w Gdańsku przypomniał w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że tegoroczna akcja była poświęcona pomocy ludziom, którzy stracili bliskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

W trakcie akcji zebrano między innymi pieniądze na szkolenie osób, które będą pomagać rodzinom zmarłych. Ksiądz Krakowiak wyraził nadzieję, że będzie coraz więcej wolontariuszy, pomagających ludziom przeżywających rodzinne tragedie. Podkreślił, że osobom podejmującym posługę wolontariatu jest łatwiej znaleźć własne powołanie i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Informacje dla wolontariuszy można znaleźć na stronie internetowej www.hospicjum.pl .
Gość Sygnałów Dnia powiedział, że w Polsce jest około 200 hospicjów, działających w różnych formach. Około połowa z nich podlega resortowi zdrowia, reszta jest prowadzona przez organizacje pozarządowe. Jest też około 200 ośrodków opieki paliatywnej, zajmujących się nieuleczalnie chorymi. Ksiądz Krakowiak podkreślił, że liczba ta jest ciągle niewystarczająca, choć znacząca w skali środkowej Europy.
Duchowny powiedział, że Polacy stają się coraz bardziej otwarci na problemy choroby, starości i śmierci. Nadal jednak wielu zachowuje się tak, jakby tych spraw w ogóle nie było.

Tagi: dzień, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz