Notowania

kaddafi
27.10.2011 13:08

Syn Muammara Kaddafiego gotowy stanąć przed sądem

Syn Muammara Kaddafiego Saif al-Islam domaga się podstawienia samolotu, który wywiezie go z pustyni na południu Libii i dostarczy do Hagi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Saif al-Islam domaga się podstawienia samolotu, który wywiezie go z pustyni na południu Libii i dostarczy do Hagi.

Jest gotów stanąć przed tamtejszym Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Podobną deklarację miał złożyć były szef wywiadu Abdullah al-Senussi. Taką informację przekazały źródła zbliżone do libijskiej Przejściowej Rady Narodowej.

39-letni Saif al-Islam Kaddafi jest w tej chwili jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Libii. Był uważany za prawdopodobnego następcę Muammara Kaddafiego. W czasie powstania przeciwko władzy ojca, często zabierał publicznie głos w imieniu libijskich władz.

Saif al-Islam Kadafi jest poszukiwany przez Interpol oraz haski trybunał, który ma go sądzić za zbrodnie przeciwko ludzkości. Tydzień temu obie instytucje wezwały syna go, aby się poddał i oświadczyły, że zapewnią mu bezpieczny transport do Hagi.

O Saifie Kaddafim czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t154947.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syn;kaddafiego;wpadl;jednak;w;rece;rebeliantow,10,0,945418.html) Kaddafi wpadł w ich ręce? Jednak przeżył Saif al-Islam, syn zabitego dyktatora został prawdopodobnie pojmany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t155043.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/trwa;polowanie;na;syna;kaddafiego;ucieka;w;strone;,167,0,945319.html) Ten Kaddafi wciąż żyje. Trwa polowanie Syn zabitego dyktatora Libii, Saif al-Islam, wciąż na wolności. Tymczasem rozgorzał spór o pochówek pułkownika.
Tagi: kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz