Notowania

bruksela
09.09.2008 08:44

Szczyt Unia Europejska - Ukraina w Paryżu

Kryzys polityczny nie przyniesie korzyści w negocjacjach Kijowa z Brukselą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Ukraińscy politolodzy są zgodni, że obecny kryzys polityczny nie przyniesie korzyści w negocjacjach Kijowa z Brukselą. Dziś w Paryżu odbędzie się szczyt Unia Europejska - Ukraina. *

Kryzys polityczny na Ukrainie rozpoczął się tydzień temu, wspólnym głosowaniem rządzącego Bloku Julii Tymoszenko z opozycyjną Partią Regionów. W jego wyniku, ograniczono władzę Wiktora Juszczenki. Doprowadziło to do wyjścia z koalicji prezydenckiej Naszej Ukrainy. Zdaniem politologa Tarasa Berezowca takie działania nie mogły przynieść niczego dobrego. _ - Konflikty i rozpad koalicji, dosłownie tydzień przed rozmowami w Paryżu były kompletnie nieodpowiedzialne ze strony wszystkich uczestników koalicji _ - podkreślił rozmówca Polskiego Radia.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kijów ma 10 mld euro deficytu w handlu z UE ]( http://news.money.pl/artykul/kijow;ma;10;mld;euro;deficytu;w;handlu;z;ue,11,0,366603.html )
* [ Zamęt na Ukrainie to zwycięstwo Moskwy ]( http://news.money.pl/artykul/zamet;na;ukrainie;to;zwyciestwo;moskwy,125,0,366205.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**

Bruksela próbowała pojednać premier z prezydentem zapraszając ich wspólnie na szczyt w Paryżu jednak obóz Wiktora Juszczenki odrzucił takie rozwiązanie. W efekcie, według wstępnych informacji, Ukraina uzyska w czasie szczytu mniej niż oczekiwała. Nowa umowa, nad którą obecnie trwają prace, zostanie zapewne określona jako stowarzyszeniowa bez perspektywy członkostwa.

Tagi: bruksela, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz