Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef zakładowej Solidarności PKP Cargo zwolniony dyscyplinarnie

0
Podziel się
bEpDTmUl

PKP Cargo-Związkowiec-zwolnienia

Szef Solidarności zakładu południowego PKP Cargo zwolniony dyscyplinarnie. Pracę straciły jeszcze dwie osoby - maszynista i dyżurny ruchu. Zarząd spółki zarzucił im fałszowanie kart pracy i poświadczenie nieprawdy.
Związkowiec miał brać pieniądze za pracę, której nie wykonywał. Sprawa na wniosek dyrektora spółki jest również w prokuraturze, która sprawdza między innymi, czy niedopełnienie przez mężczyznę obowiązków mogło doprowadzić do katastrofy kolejowej.
Zwolniony pracownik był pomocnikiem maszynisty. Skład pociągu, który ruszył w trasę z powodu jego nieobecności był niepełny, co jest niezgodne z przepisami. W sytuacji, gdy okaże się, że Józef W. mógł w ten sposób narazić na niebezpieczeństwo pasażerów w ruchu lądowym, może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.
Szef Solidarności zakładu południowego PKP Cargo był jednym z głównych negocjatorów związkowych w sporze z zarządem spółki. Związkowcy, obawiając się masowych zwolnień, domagają się zagwarantowania pakietu gwarancji pracowniczych w przededniu prywatyzacji PKP Cargo i wejścia na giełdę.

IAR

bEpDTmUO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)