Szermierka - Dobry dzień Polaków

0

szermierka - Puchar Świata - mistrzostwa Europy juniorów

Polskie szablistki w składzie Aleksandra Socha, Matylda Ostojska, Bogna Jóźwiak i Marta Puda zajęły trzecie miejsce w rozgrywanych we włoskim Bolzano zawodach szermierczego Pucharu Świata.
W decydującym meczu Polki pokonały Amerykanki 45:42. Wcześniej w półfinale uległy Włoszkom 42:45. Zwycięstwo w turnieju wywalczyły szablistki z Rosji.
Również trzecie miejsce na mistrzostwach Europy juniorów w Jerozolimie wywalczyła szpadzistka Kamila Pytka. W półfinale Polka uległa Włoszce Robercie Marzani 9:15. Mistrzynią Europy juniorek w szpadzie została Szwajcarka Pauline Brunner.
W Jerozolimie o krok od medalu był szablista Mikołaj Grzegorek. W ćwierćfinale Polak uległ Rosjaninowi Atriomowi Buczkowskiemu 14:15. Mistrzem Europy juniorów w szabli został Włoch Luca Curatoli, który w finale pokonał Ukraińca Kostiantyna Woronowa.