Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sześciolatki jednak nie pójdą do szkoły. Przynajmniej na razie

0
Podziel się:

Rząd wstrzymał się z kontrowersyjną decyzją dotyczącą obowiązku szkolnego. Ale do pomysłu jeszcze wróci.

Sześciolatki jednak nie pójdą do szkoły. Przynajmniej na razie
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie przesunięcie o rok, decyzji w sprawie pójścia 6-latków do szkół.

Premier powiedział, że rozmawial o tym z minister Katarzyną Hall. Jego zdaniem na razie nie będzie przymusu szkolnego dla sześciolatków. W ciągu pozostałych miesięcy będzie za to czas na lepsze przygotowanie infrastruktury szkolnej do ich przyjęcia.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty z marca 2009 roku, od 1 września 2012 roku obniżony ma być wiek rozpoczynania obowiązkowej nauki w szkole z siedmiu do sześciu lat. Minister Katarzyna Hall napisała w połowie września na swoim blogu, że warto rozważyć rozłożenie wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków na dwa lata.

W takiej sytuacji we wrześniu 2012 do szkoły poszłyby obowiązkowo tylko te dzieci, które do końca sierpnia miałyby skończone 6 lat. Rok później do pierwszych klas poszłyby wszystkie sześciolatki urodzone w 2007 roku i od września 2006 roku.

Hall przytaczała dane , zgodnie z którymi rodzice wybrali w roku 2011 pierwszą klasę dla około 23,6 procent uprawnionych dzieci sześcioletnich (na podstawie danych z 2262 gmin). Hall napisała też, że wcześniejsze rozpoczynanie edukacji jest dobre dla rozwoju dzieci, jednak musi odbywać się w dobrych warunkach. Minister informowała, że jeśli - po otrzymaniu pełnych danych w listopadzie z Systemu Informacji Oświatowej - potwierdzą się te wstępnie zebrane liczby, warto rozważyć rozłożenie obowiązku na dwa lata.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t156722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/co;dalej;z;szesciolatkami;kaczynski;namawia;,181,0,912309.html) Co z sześciolatkami? Kaczyński namawia.... Prezes PiS przedstawił propozycje dla minister edukacji Katarzyny Hall. Dotyka setek tysięcy dzieci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t132555.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szesciolatki;do;szkoly;ostatni;taki;rok,12,0,898828.html) Ostatni taki rok. Rodzice stracą wybór W przyszłym roku szkolnym dzieci urodzone w 2006 roku obowiązkowo będą musiały zasiąść 1 września w szkolnej ławce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t149187.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rpd;polskie;szesciolatki;nie;odstaja;od;europy,155,0,867483.html) RPD: Polskie sześciolatki nie odstają od Europy Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przedstawił w Senacie sprawozdanie ze swojej działalności w 2010 r.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)