Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szkoła - początek - Hall

0
Podziel się

Prawie 5,5 miliona uczniów rozpoczyna nowy rok szkolny. Wraz z początkiem szkoły na uczniów czekają nowości. Po raz pierwszy gimnazjaliści kończący szkołę będą zdawać egzamin gimnazjalny według nowych zasad.

bEgXPFQR

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall powiedziała, że podstawa programowa dokładnie określa jaką wiedzę ma zdobyć uczeń na poszczególnych etapach edukacyjnych. Po raz pierwszy wyniki egzaminu będą rozbite na poszczególne przedmioty - powiedziała IAR minister Hall.
Nauczyciele na kolejnym etapie edukacji mają mieć dokładne informacje, co dany uczeń umie. Wyniki egzaminu gimnazjalnego mają być swego rodzaju wskaźnikami podkreśla minister. Obowiązkiem szkoły będzie zapewnić kontynuację nauki na odpowiednim poziomie w zależności od potrzeb ucznia.
W tym roku po raz ostatni rodzice sześciolatków mają wybór czy posłać dziecko od razu do szkoły czy do przedszkola. Za rok dzieci w wieku sześciu lat obowiązkowo pójdą do szkoły. Minister Hall ma nadzieję, że wszystkie samorządy zdążą z przygotowaniem szkół do potrzeb najmłodszych.
Według informacji ministerstwa, 77 procent szkół jest już w pełni przygotowanych na przyjęcie sześciolatków. Minister Hall dodała, że są zarezerwowane pieniądze na przystosowanie szkół na potrzeby najmłodszych uczniów.
Podsumowując swoja dotychczasową pracę w kontekście nadchodzących wyborów minister Hall powiedziała, że przede wszystkim zależy jej na kontynuowaniu wprowadzanych zmian.
Jak powiedziała minister edukacji, że przez kilka lat pracy w ministerstwie dobrze poznała polską oświatę i wiele się nauczyła. Nawiązując do hasła wyborczego Platformy Obywatelskiej oceniła, że patrząc na wprowadzane zmiany, polskie szkolnictwo też jest w budowie.
Minister Katarzyna Hall podkreśla, że na efekty wprowadzanych zmian trzeba będzie poczekać do 2015 roku. Wtedy to zakończy się reforma polskiego szkolnictwa rozpoczęta przez minister Hall.

bEgXPFRu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)