Notowania

wiadomości
20.11.2011 16:13

Szlachetna paczka - happening - wolontariusze

Wolontariusze biorący udział w akcji Szlachetna Paczka zachęcają w Warszawie do pomagania ubogim. Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki została uruchomiona baza rodzin, dla których można przygotować paczkę w tegorocznej edycji akcji. Organizatorzy programu zachęcają do pomagania w jednym z warszawskich centrów handlowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeden z koordynatorów akcji w województwie mazowieckim Magdalena Czopik uważa, że organizując gry i zabawy w miejscu publicznym można przekonać do wolontariatu osoby o pozytywnym nastawieniu. Magdalena Czopik wyjaśnia, że udział w akcji polega na wybraniu rodziny z bazy zamieszczonej na stronie internetowej, potem wolontariusz odwiedza wybrane przez siebie osoby, a po zebraniu potrzebnych rzeczy wręcza się paczkę osobiście.
Wolontariusze, którzy od kilku lat biorą udział w akcji Szlachetna Paczka zapewniają, że pomagać warto i wcale nie jest to trudne. Również osoby przyglądające się happeningowi pozytywnie oceniają inicjatywę.
Akcja Szlachetna Paczka organizowana jest po raz jedenasty. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz