Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tadżykistan - epidemia polio

0
Podziel się

W Tadżykistanie panuje epidemia polio. Rosjanie obawiają się że dotrze także do nich, zwłaszcza że kolejny przypadek zachorowania odkryto w Angarsku na Syberii.

bCXHaXSd

Władze sanitarne obwodu irkuckiego na Syberii postanowiły przeprowadzić dodatkową akcję szczepień. Jest to związane z wykryciem Angarsku przypadku zachorowania na polio o jednego z dzieci. W Rosji wykryto niedawno dwa przypadki zachorowań dzieci na polio - jeden właśnie w Angarsku drugi w Moskwie. W obu przypadkach zachorowały 9 miesięczne dzieci które przyjechały z Tadżykistanu.

W tej poradzieckiej republice panuje obecnie epidemia polio. W jej wyniku zmarło 15 osób , a u 300 dzieci rozwinęło się porażenie. W centralnej Rosji dzieci sa szczepione na polio i nie rejestrowano tej choroby od 13 lat. Jednak w południowych regionach Rosji jest sporo dzieci które nie zostały zaszczepione i tam istnieje obawa ich zakażenia.

Polio to wirusowa choroba zakaźna nazywana również Chorobą Heinego - Medina. Może prowadzić między innymi do porażenia wiotkich kończyn dolnych oraz śmierci ludzi.

bCXHaXSG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)