Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tajna kasa PZPN. Jest zawiadomienie do prokuratury

0
Podziel się:

Od półtora roku Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska walczy o ujawnienie przez PZPN budżetu.

Tajna kasa PZPN. Jest zawiadomienie do prokuratury
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Od półtora roku Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska walczy o ujawnienie przez PZPN budżetu. Związek uchyla się mimo prawomocnych wyroków sadów administracyjnych wskazujących, że podlega ustawie o dostępie do informacji publicznej.

Wczoraj prawnicy ze Stowarzyszenia złożyli zawiadomienie do Prokuratury Warszawa - Ochota o popełnieniu przestępstwa przez prezesa PZPN._ - __ Obowiązek o udostępnieniu informacji o finansach jest lekceważony przez Związek, stąd nasza reakcja _ - tłumaczy prawnik, Szymon Osowski. Jak argumentował, nie wiadomo jak PZPN wydaje środki publicznej. _ Dużo jest zastrzeżeń do takich instytucji, które dostają środki publiczne, a nie są typową administracją. _ - dodaje.

W czerwcu 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny wymierzył 12 tysięcy złotych grzywny PZPN za nieprzekazanie skargi do sądu. Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał to postanowienie. W wyniku tych postępowań sąd stwierdził, że o budżet PZPN może pytać każdy.

Czytaj więcej w Money.pl
Znokautowali Barcelonę Jeszcze niedawno nie byłoby wątpliwości, to Duma Katalonii byłaby zdecydowanym faworytem Ligii Mistrzów.
Do składu Barcelony dołączył piosenkarz Piłkarze Barcelony do tego stopnia liczą na bardzo dobry występ w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów, że do Monachium zabrali piosenkarza Joana Manuela Serrata. Spotkanie z Bayernem we wtorek 23 kwietnia.
Niespodziewana przerwa w meczu. Powód? Uczestnicy rozgrywek w popłochu opuścili boisko i udali się na pobliski parking.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)