Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
23.09.2010 06:36

Tajne wydatki policji pod lupą prokuratury

Trwa śledztwo w sprawie korupcji w Komendzie Stołecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące podejrzeń o korupcję w najtajniejszej komórce policji: wydziale techniki operacyjnej w Komendzie Stołecznej Policji.

Nieprawidłowości w stołecznym WTO polegały na zażyłości funkcjonariuszy z biznesmenami sprzedającymi policji drogi sprzęt - ustalił _ Dziennik Gazeta Prawna _. Funkcjonariusze WTO zajmują się obserwacją, instalowaniem podsłuchów oraz zarządzaniem mieszkaniami do poufnych spotkań z policyjnymi informatorami.

Istnienie tego około 300-osobowego wydziału jest ukryte przed opinią publiczną. To jedyne miejsce w całej policji, gdzie wszystkich zakupów dokonuje się z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych. Gazeta zauważa, że pieniądze do wydania są spore, gdyż tylko tu się kupuje na przykład nowe bmw X5 dla funkcjonariuszy pracujących tajnie.

Do prokuratury dotarł sygnał o nieprawidłowościach właśnie przy takich zakupach. Sprawa trafiła do wydziału przestępczości zorganizowanej i korupcyjnej w Prokuraturze apelacyjnej. Według dziennika, w związku ze sprawą stanowisko stracił szef warszawskiej WTO i jeden z jego zastępców.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t36378.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pelnomocnik;kosciola;w;rekach;cba,101,0,679525.html) Pełnomocnik Kościoła w rękach CBA Cztery zarzuty - w tym oszustw na łączną sumę ok. 10 mln zł - postawiła prokuratura pełnomocnikowi zakonów w rządowo-kościelnej komisji, Markowi P.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t74818.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezesi;spolek;odwolani;za;zarzuty;o;korupcje,66,0,679490.html) Prezesi spółek odwołani za zarzuty o korupcję Waldemar Pawlak odwołał prezesów Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz