Notowania

leki refundowane
05.08.2008 07:43

Tanie leki znikną z aptek

Lista wycofywanych medykamentów jest tajna. Urząd Rejestracji Leków boi się szturmu na apteki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leon Stankiewicz)

Od przyszłego roku mogą przestać być dostępne 1462 leki, w tym 998 refundowanych, bo firmy farmaceutyczne wstrzymują ich produkcję. W miejsce zlikwidowanych lekarstw w aptekach pojawią się droższe zamienniki.

Szczegółowa lista tych preparatów utrzymywana jest, jak podaje _ Dziennik _, w ścisłej tajemnicy. Urząd Rejestracji Leków chce w ten sposób zapobiec zmasowanemu wykupywaniu zapasów tańszych medykamentów i wstrzymać szturm na apteki.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ > Polacy łykają miliardy w tabletkach - raport Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;lykaja;miliardy;w;tabletkach,11,0,344587.html )
* [ > Obroty e-aptek urosną o 1000 procent ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/obroty;e-aptek;urosna;o;1000;procent,59,0,355387.html )

Do 1 stycznia 2009 roku Polska ma czas na dostosowanie do unijnych wymogów rynku lekowego, a to oznacza, że wszystkie zarejestrowane w Polsce medykamenty muszą przejść w Urzędzie Rejestracji Leków tak zwaną procedurę harmonizacyjną.

Producent, który tego nie dopełni, albo nie zostanie zweryfikowany pozytywnie przez urząd, straci prawo do sprzedaży swoich preparatów.

Tagi: leki refundowane, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz