Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tańszy roaming. Ceny połączeń w Europie będą niższe

0
Podziel się:

Od lipca zapłacimy mniej za rozmowy z komórek podczas podróży zagranicznych. Tańsze będą też sms-y oraz internet w komórce, czyli przesył danych.

Tańszy roaming. Ceny połączeń w Europie będą niższe
(lusi/CC/sxc.hu)

Od lipca zapłacimy mniej za rozmowy z komórek podczas podróży zagranicznych. Tańsze będą też sms-y oraz internet w komórce, czyli przesył danych. Europosłowie przyjęli unijne przepisy w tej sprawie.

Za minutę rozmowy z komórki podczas zagranicznego wyjazdu zamiast 35 eurocentów zapłacimy teraz maksymalnie 29 eurocentów, czyli ponad złotówkę i 40 groszy, a za wysłanego za granicą sms-a - 9 eurocentów, czyli średnio 46 groszy. Po raz pierwszy zapłacimy też mniej za odebrane maile czy przeglądanie stron internetowych w telefonie.

_ - Wszyscy, którzy mają 'mądre telefony', smartphony, wiedzą ile kosztuje przesył danych, telefony ściągają sobie aktualizacje i potem nagle okazuje się, że nasz rachunek rośnie do kosmicznych rozmiarów _ - powiedział Polskiemu Radiu europoseł Rafał Trzaskowski.

Cena jednego megabajta wykorzystanego za granicą ma spaść z obecnych ponad 20 złotych do niecałych czterech złotych. Poza tym klienci będą też mieli możliwość wyboru operatora z którego usług skorzystają.

Rafał Trzaskowski podkreśla, że celem jest całkowita liberalizacja rynku, bo na tym skorzystają także firmy. _ - To stworzy możliwości rozwoju dla całej unijnej gospodarki informatycznej _ - dodał europoseł.

Stawki roamingowe mają być stopniowo redukowane do 2014 roku. Rok później Komisja Europejska chciałaby zrównania cen za połączenia komórkowe krajowe i zagraniczne w całej Unii.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu na wakacjach tanio zjesz i wypijesz Najgrubszy portfel albo walizkę konserw trzeba zabrać do Norwegii i Szwajcarii.
Tańsze dzwonienie wewnątrz Unii Od dziś cena za minutę połączenia wykonywanego w roamingu nie może być wyższa niż 0,35 euro, a minuta połączenia odbieranego nie może przekroczyć 0,11 euro.
Unia radzi nad roamingiem. Będzie taniej? Na obniżki niechętnie patrzą operatorzy komórkowi, pisze Puls Biznesu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)