Tenis - Roland Garros - Polski debel odpadł w ćwierćfinale

0

tenis - Roland Garros

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nie zagrają w półfinale tenisowego wielkoszlemowego turnieju French Open. Polski debel przegrał z rozstawionymi z numerem 7 Alexanderem Peyą z Austrii i Brazylijczykiem Bruno Soaresem 6:1, 4:6, 1:3.
Pierwszy set trwał zaledwie 19 minut, Polacy trzykrotnie wygrali gemy przy serwie rywali i zakończyli te partię zdecydowanym zwycięstwem. W drugim secie, który trwał 41 minut walka była bardziej wyrównana. Do stanu 4:4 sprawa zwycięstwa pozostawała otwarta, dwa kolejne gemy wygrali jednak Soares i Peya,
Trzeci set zaczął się od prowadzenia Polaków 1:0, następne trzy gemy padły łupem Austriaka i Brazylijczyka. Przy stanie 1 do 3, po 17 minutach gry w decydującej partii, Marcin Matkowski poddał mecz. Polacy przegrali z kontuzją i odpadli z turnieju.
Z tegorocznego French Open odpadli więc już wszyscy nasi tenisiści.