Tenis - Wimbledon - awans Janowicza, Ula Radwańska i debel za burtą

0

tenis - Wimbledon - Jerzy Janowicz - Urszula Radwańska -

Piąty dzień wielkoszlemowego turnieju tenisowego na Wimbledonie (korty trawiaste, pula nagród 22,46 mln funtów) zdominowały opady deszczu. Tak na początek dnia, jak i na zakończenie piątkowych zmagań tenisistów kilka pojedynków zostało przełożonych lub przerwanych.
Dla polskich kibiców najważniejsze były dwa spotkania. Najpierw na kort nr. 17 wyszły Urszula Radwańska i Amerykanka Alison Riske - polska tenisistka niestety przegrała rywalizację o awans do 1/8 finału - po wygraniu pierwszego seta 6:4, dwa kolejne oddała w identycznym stosunku.
Kiedy młodsza z sióstr Radwańskich kończyła swoją grę, na korcie centralnym Wimbledonu rozpoczynał się pojedynek Jerzego Janowicza (rozst. z nr. 24.) z Hiszpanem Nicolasem Almagro - "Jerzyk" pokazał się ze znakomitej strony, "rozstrzelał" rywala notując aż 30 asów, ostatecznie wygrał 7:6 (8-6), 6:3, 6:4. W następnym meczu, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału, Polak zmierzy się z leworęcznym Juergenem Melzerem - Austriak wyeliminował z turnieju Ukraińca Serhija Stachowskiego, który wcześniej sprawił jedną z największych sensacji na londyńskich trawnikach, pokonując w I rundzie ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju, Rogera Federera.
Nie udało się niestety awansować do III rundy turnieju deblowego Tomaszowi Bednarkowi i Mateuszowi Kowalczykowi - w meczu II rundy Polacy ulegli 6:7 (2-7), 5:7, 4:6 duetowi Ivan Dodig (Chorwacja) / Marcelo Melo (Brazylia).
Mecz Janowicz z Melzerem odbędzie się - o ile pogoda pozwoli - w sobotę, tego samego dnia zostanie rozegrane odwołane w piątek spotkanie II rundy Łukasza Kubota z Francuzem Benoiterm Paire'em (nr. 25.). także w sobotę na kort wyjdzie Agnieszka Radwańska, która w pojedynku o awans do 1/8 finału spotka się z amerykańską tenisistką, Madison Keys. Gdyby rozstawionej z numerem 4. "Isi" udało się wygrać - a jest zdecydowaną faworytką - rywalką na drodze do ćwierćfinału będzie zwyciężczyni meczu Cwetany Pironkowej (Bułgaria) z Petrą Martić (Chorwacja).

Wyniki:

mężczyźni:
III runda:
Jerzy Janowicz (Polska, 24.) - Nicolas Almagro (Hiszpania, 15.) 7:6 (8-6), 6:3, 6:4
Juergen Melzer (Austria) - Serhij Stachowskij (Ukraina) 6:2, 2:6, 7:5, 6:3
Andy Murray (Wlk. Brytania, 2.) - Tony Robredo (Hiszpania, 32.) 6:2, 6:4, 7:5

II runda (mecze przełożone i dokończone):
Tommy Haas (Niemcy, 13.) - Jimmy Wang (Tajwan) 6:3, 6:2, 7:5
Jeremy Chardy (Francja, 28.) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:2, 5:7, 7:6 (7-6), 7:6 (7-4)
Aleksandr Dołgopołow (Ukraina, 26.) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:4, 7:5, 6:3 Grega Zemlja (Słowenia) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 29.) 3:6, 7:6 (7-4), 3:6, 6:4, 11:9
David Ferrer (Hiszpania, 4.) - Roberto Bautista Agut (Hiszpania) 6:3, 3:6, 7:6 (7-4), 7:5

Karin Knapp (Włochy) - Michelle Larcher de Brito (Portugalia) 7:5, 6:2
Jekaterina Makarowa (Rosja, 25.) - Petra Kvitova (Czechy, 8.) 3:6, 6:2, 2:1 i przerwane

Alison Riske (USA) - Urszula Radwanska (Polska) 4:6, 6:3, 6:4
Kaia Kanepi (Estonia) - Angelique Kerber (Niemcy, 7.) 3:6, 7:6 (8-6), 6:3
Laura Robson (Wlk. Brytania) - Mariana Duque (Kolumbia) 6:4, 6:1