Notowania

kadafi
31.10.2008 13:56

Tournée Kadafiego po Europie Wschodniej

Przywódca Libii dziś przyjeżdża do Moskwy. Potem jedzie do Mińska i Kijowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przywódca Libii dziś spotka się z prezydentem Rosji. Jutro spotka się z prezydentem Dimitrijem Miedwiediewem. Potem jedzie do Mińska i Kijowa.

Rosyjskie media informują, że przywódca Libii będzie w Moskwie rozmawiał o dostawach rosyjskiej broni i współpracy energetycznej. Według rosyjskich dziennikarzy, Kadafi jest zainteresowany modernizacją sprzętu wojskowego zakupionego w czasach ZSRR i nowymi dostawami uzbrojenia. Libia chce wyposażyć swoją armię w rosyjskie systemy ochrony przeciwrakietowej, samoloty bojowe i łodzie podwodne. Kontrakt mógłby opiewać nawet na 2 miliardy dolarów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kadafi w Moskwie. Kupi nową broń ]( http://news.money.pl/artykul/kadafi;w;moskwie;kupi;nowa;bron,119,0,381303.html )
* [ Kadafi został afrykańskim "królem królów" ]( http://news.money.pl/artykul/kadafi;zostal;afrykanskim;krolem;krolow,30,0,365086.html )

Moskwa liczy natomiast na nowe kontrakty gazowe i naftowe. Rosyjskie media ujawniają również, że Kadafi chce zaproponować Kremlowi założenie bazy marynarki wojennej w Bengazi. Dzisiejsza wizyta Muammar'a Kadafi'ego w Moskwie będzie pierwszą od 1985 roku. Wtedy libijski przywódca był gościem Michaiła Gorbaczowa.

Tagi: kadafi, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz