Notowania

wypadki drogowe
15.12.2012 16:55

Tragiczny bilans wypadków na polskich drogach

Sytuacja może być jeszcze trudniejsza. Zobacz, dlaczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CyberMacs/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

W ciągu minionej doby zginęło 13 osób, a 94 zostało rannych w 77 wypadkach, które wydarzyły się na polskich drogach.

Nadkomisarz Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji powiedział, że wypadki są spowodowane między innymi pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi. Na południu panuje odwilż, ale lokalnie mogą wystąpić spadki temperatury i pojawi się gołoledź.

Nadkomisarz Piotr Bieniak zaapelował do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przypomniał również pieszym, którzy chodzą wzdłuż, aby nosili elementy odblaskowe.

Z zachodu na wschód występują opady śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg powodujący gołoledź. Na krańcach zachodnich kraju opady przejdą w opady deszczu.

Temperatura maksymalna od -4°C na Suwalszczyźnie, około 0°C w centrum, do 3°C na Dolnym Śląsku. Na północnym wschodzie kraju zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja ostrzega. Sytuacja jest ekstremalna Policja Czech, Słowacji, Węgier i Austrii ostrzegła kierowców przed ekstremalnie trudnymi warunkami jazdy. Drogi Europy Środkowej pokryła gołoledź. Doszło do wielu wypadków.
Tragiczne karambole na oblodzonych drogach Cztery ofiary śmiertelne to bilans tragicznego wypadku, do którego doszło na Dolnym Śląsku. W Lubuskiem zderzyło się aż 20 pojazdów.
Po opadach śniegu na drogach bardzo ślisko Część dróg krajowych ma nawierzchnie czarne i mokre, ale są odcinki dróg, na których zalega błoto pośniegowe oraz zajeżdżona warstwa śniegu.
Tagi: wypadki drogowe, wypadki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz