Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trójka - A. Balazs: PiS pownien starać się o trwałość koalicji z Lepperem

0
Podziel się:

Artur Balazs, który był negocjatorem umowy koalicyjnej między PiS-em a Samoobroną ocenia, że mimo ostatnich napięć koalicja Prawo i Sprawiedliwość, Samoobrona oraz LPR jest idealnym układem politycznym. Zdaniem byłego ministra rolnictwa, porannego gościa radiowej "Trójki", dotychczas współpraca koalicjantów układała się bardzo dobrze, ale kryzysy w tego typu układach są nieuniknione.

W opinii Balazsa, Jarosław Kaczyński nie znajdzie lepszego partnera do realizacji swojego programu niż partia Andrzeja Leppera i dlatego musi się z nim liczyć. Artur Balazs podreślił, że PiS pownien starać się o trwałość koalicji z Lepperem.

Zdaniem Balazsa, ostatnie napięcia w obozie rządzącym spowodowane są odmiennymi interesami wyborców, których koalicyjne partie reprezentują. Przypomniał, że Samoobrona jest partią biedniejszej części społeczeństwa i dlatego jej lider stawia na ostrzu noża kwestię podwyżek dla nauczycieli i pielęgniarek, czy rewaloryzacji rent i emerytur.

Artur Balazs uważa, że Prawo i Sprawiedliwość nie powinno rozbijać Samoobrony, co ostatnio zdaje się robić, a sprawa powołania do rządu krytykowanego przez wicepremiera Wojciecha Mojzesowicza musiała spotkać się z negatywnym odzewem ze strony Andrzeja Leppera.

Artur Balazs obawia się, że wcześniejsze wybory się odbędą. Były negocjator między PiS-em a Samoobroną wierzy jednak, że ich termin zostanie uzgodniony przez premiera i wicepremiera Leppera.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)