Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Trójka" - Jakubiak o PiS, Schetynie i Palikocie

0
Podziel się

Posłanka PiS Elżbieta Jakubiak powiedziała, że klub partii nie podjął jeszcze decyzji, kto będzie szefem klubu i wicemarszałkiem Sejmu ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

bEhcZRat

Gość Salonu Politycznego Trójki zapowiedziała, że kandydatury zostaną wyłonione pod koniec lipca. Jakubiak zaznaczyła, że w Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnych tarć i panuje bardzo konstruktywna atmosfera. Podkreśliła, że Marek Kuchciński bardzo sprawnie kieruje obecnie pracami partii i nie ma powodów do pośpiechu. Zauważyła przy tym, że niepodważalną pozycję w PiS ma również Joanna Kluzik-Rostkowska dzięki wynikowi, jaki pomogła uzyskać Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyborach prezydenckich. Elżbieta Jakubiak powiedziała, że wynik wyborów ułatwi rozmowy z Platformą Obywatelską, która jej zdaniem powinna teraz zacząć liczyć się z opozycją.

Odnosząc się do kandydatury Grzegorza Schetyny na funkcję marszałka Sejmu zwróciła uwagę, że polityk PO był wymieniany jako osoba uwikłana w aferę hazardową i ma nawet zeznawać jako świadek przed sejmową komisją. Zaznaczyła, że z uwagi na zachowanie prestiżu Sejmu Schetyna powinien zrezygnować z kandydowania do czasu zakończenia prac komisji hazardowej.

Jakubiak zapytana o wniosek eurodeputowanego PO z Wielkopolski Filipa Kaczmarka o usunięcie Janusza Palikota z partii powiedziała, że wierzy w rozsądek Wielkopolan. Dodała, że liczy na to, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych PO nie wystawi kandydatury Palikota do Sejmu. Podkreśliła, że Palikot ośmiesza Polskę i bezcześci dobre imię prezydenta po jego śmierci tak, jak to robił również za jego życia. Palikot w wypowiedziach dla mediów domagał się zbadania, czy Lech Kaczyński w chwili katastrofy samolotu był trzeźwy. Chciał także, by rodzina tragicznie zmarłego prezydenta przeprosiła pozostałe ofiary katastrofy, ponieważ jego zdaniem to Lech Kaczyński był winien katastrofy, ponieważ to on zatwierdzał listę pasażerów samolotu.

bEhcZRaW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)