Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trójka M. Jurek - euro - życie poczęte

0
Podziel się:

Marek Jurek zapowiada, że jeśli zostanie prezydentem, będzie bronił polskiej waluty narodowej przez całą kadencję. Kandydat Prawicy Rzeczypospolitej powiedział też w Programie 3 Polskiego Radia, że chciałby, by Polska na forum europejskim prowadziła politykę praw człowieka opartą o nauczanie Jana Pawła II.

Były marszałek Sejmu zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, do końca kadencji będzie sprzeciwiał się przyjęciu przez Polske euro. Zachowanie waluty narodowej jest dla Marka Jurka warunkiem prowadzenia samodzielnej, aktywnej polityki gospodarczej i konkurencyjności polskiej gospodarki.

Marek Jurek nie wyklucza powrotu do pomysłu zmiany ustawy antyabrocyjnej. Kandydat Prawicy Rzeczypospolitej chciałby, żeby Polska na arenie międzynarodowej była rzecznikiem praw człowieka w ujęciu, które prezentował Jan Paweł II. Zdaniem Marka Jurka, jest to szansa na zaznaczenie obecności Polski w Unii Europejskiej.

Kandydat Prawicy Rzeczypospolitej postuluje także zmianę ordynacji wyborczej. Jego zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem byłaby większościowa ordynacja wyborcza. Dlatego jest zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych i wyborów większościowych.

Sztab Marka Jurka chciałby doprowadzić do kolejnej debaty przedwyborczej. Tym razem kandydat Prawicy Rzeczypospolitej chciałby spotkać z Grzegorzem Napieralskim z SLD. Później chciałby złożyć propozycję debaty Bronisławowi Komorowskiemu

euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)