Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Trybuna"- Teczka na wynos

0
Podziel się:

"Trybuna" pisze, że teczka byłego prezydenckiego ministra Andrzeja Krawczyka nie miała prawa opuszczać murów Instytutu Pamięci Narodowej. Gazeta komentuje w ten sposób ujawniony wczoraj przez Krawczyka fakt, że na poczatku lutego tego roku dokumenty ówczesnego ministra trafiły do Pałacu Prezydenckiego.

"Chcieliśmy się dowiedzieć, jakim cudem materiały o Krawczyku trafiły do pałacu, skoro zgodnie z prawem powinny leżeć w zasobach IPN"- pyta gazeta. "Trybuna" zauważa, że rzecznik Instytutu Andrzej Arseniuk nie potrafił, albo nie chciał odpowiedzieć, czy Pałac Prezydencki występował o przekazanie teczki.
"Trybuna" zastanawia się, czy sprawą wędrującej teczki Krawczyka zajmie się sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych. Tak uważa poseł tej komisji Paweł Graś z PO, którego zdaniem PiS, a szczególnie minister Macierewicz dość luźno traktują przepisy o ochronie informacji niejawnych.
ęłęóSąd lustracyjny oczyścił wczoraj Andrzeja Krawczyka z zarzutu agenturalności. Były prezydencki minister przekonywał, że był zmuszony do współpracy i zerwał ją przy pierwszej nadarzającej się okazji, nie przekazując żadnych istotnych informacji.

Trybuna/MagM/skw.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)