Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
projekt
12.04.2008 02:00

"Trybuna" - Miłe wrażenie ze złego projektu

Profesor Maciej Mrozowski uważa, że jeśli lewica traktuje poważnie swoje postulaty sensownego zreformowania mediów, to nie powinna łaszczyć się na stanowiska. Wywiad ze znanym medioznawcą na temat reformy mediów publikuje "Trybuna".

Podziel się
Dodaj komentarz

W rozmowie profesor Mrozowski zarzucił ustawie wprowadzenie nadmiernej decentralizacji decyzji. Jak tłumaczy, czyni to miłe wrażenie demokratyczne, ale spowoduje rozmycie odpowiedzialności i nadmierną wielostronność procesu decyzyjnego. Medioznawca przekonuje, że jest to zupełnie inny kierunek niż ten, jaki przyjmują media w Europie.
"Sytuacja, w której decyzje w mediach publicznych rozpisane są na KRRiT, UKE, ministra Skarbu Państwa i jeszcze innych ministrów resortowych, spowoduje wielosterowność, czyli niesterowność w kierowaniu mediami" - tlumaczy profesor Mrozowski.
Medioznawca skrytykował także pomysł, by członkowie Rady byli wybierani ze środowisk naukowych. Jak przekonuje, każdy z nich ma poglądy i filiacje polityczne. Wyjdzie więc na to - tłumaczy Maciej Mrozowski w wywiadzie dla "Trybuny" - że naukowcy staną się alibi dla polityków, żyrantem dla ich decyzji i będą zniesmaczeni posunięciami dokonywanymi z powołaniem się na ich szacowny autorytet.

"Trybuna"/IAR/apl/dabr

Tagi: projekt, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz