Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turniej
05.07.2008 09:07

Turniej Rycerski w Sandomierzu

Dawna muzyka i taniec dominować będą podczas pierwszego dniaXII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego o Miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa, który odbędzie się w Sandomierzu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na rynku Starego Miasta o godzinie 18. rozpocznie się koncert, podczas którego królować będą średniowieczne dźwięki. Wystąpi między innymi zespół z Preszowa na Słowacji, odbędzie się recital bardów, a grupa Ardens zaprezentuje taniec egzotyczny. Od godziny 10 w siedzibie sandomierskich rycerzy - w Kamienicy Oleśnickich - będzie można oglądać inscenizacje balu renesansowego oraz szermierkę historyczną. Przy figurze Matki Bożej, obok Ratusza odbywać się będzie uroczysta zmiana wart.

Główną część programu tegorocznego turnieju zaplanowano na niedzielę. Wtedy też odbędzie się wjazd króla Władysława Jagiełły na Starówkę. W tym dniu obędzie się turniej konny w wykonaniu Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego. Nie zabraknie też tradycyjnych turniejów kuszniczych i łuczniczych.

Sandomierska impreza jest jedną z dwóch w regionie świętokrzyskim o charakterze średniowiecznym. Jej głównym bohaterem jest pochodzący z pobliskiego Garbowa najznakomitszy rycerz średniowiecznej Europy Zawisza Czarny i król Władysław Jagiełło.

Tagi: turniej, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz