Notowania

wiadomości
17.12.2013 17:49

Tusk: Do Rep. Środkowoafrykańskiej tylko samolot transportowy

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier-wojsko-Rep. Śr. Afryki-Francja-wsparcie

Polska misja wojskowa nie poleci do Republiki Środkowoafrykańskiej. Władze Francji zwiększyły udział swoich żołnierzy po nasilających się atakach na chrześcijańską ludność przez muzułmanów, którzy na wiosnę przeprowadzili zamach stanu.
Premier Donald Tusk przyznał, że o polską pomoc apelował prezydent Francji. Polski kontyngent nie poleci jednak do Republiki Środkowoafrykańskiej, nasze wsparcie ograniczy się do samolotu transportowego wraz z obsługą - mówił szef rządu. To mieści się w zakresie naszych możliwości - dodał Donald Tusk.
Szef rządu mówił, że dopóki polscy żołnierze są w Afganistanie, nasze wojsko nie będzie wysyłane na nowe fronty. Służymy natomiast pomocą w akcjach humanitarnych, wsparciu logistycznym bądź szkoleniowym.
Premier Tusk podkreślał równocześnie wagę polsko-francuskiej współpracy wojskowej. Przypominał, że podczas ostatnich manewrów Steadfast Jazz w naszym kraju Francuzi wystawili 1200 żołnierzy - czyli więcej niż wszystkie państwa NATO łączni w czasie tych ćwiczeń.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz