Notowania

prezydent
16.12.2009 12:31

Uchodźcy pod uwagą prezydenta

       Prezydent Lech Kaczyński domaga się od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pełnej informacji na temat uchodźców. W najbliższym czasie wniosek w tej sprawie do resortu wystosuje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
       Jak wyjaśnił Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta chodzi o dane, dotyczące kwestii bytowych uchodźców, statystyki dotyczące ich liczby, jak również kompleksową informację na temat procedur ubiegania się o taki status w naszym kraju.
       Paweł Wypych zastrzegł, że nie chodzi tu o poszukiwanie ewentualnych nieprawidłowości, a jedynie upewnienie się, że MSWiA robi wszystko, aby warunki w ośrodkach dla uchodźców były jak najlepsze, a kwestie dotyczące współpracy ze środowiskiem lokalnym były właściwie realizowane.
       Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta dodał, że Lech Kaczyński był poruszony wczorajszymi doniesieniami, dotyczącymi blokady pociagu przez obcokrajowców.  Wczoraj ponad 200 azylantów z Gruzji, Czeczenii i Inguszetii, w tym wiele dzieci, chciało jechać do Strasburga, aby tam poskarżyć się na złe warunki w polskich ośrodkach. Obcokrajowcy przez 11 godzin blokowali pociąg. Skład został zatrzymany w Zgorzelcu. Azylanci zostali usunięci z wagonów i skierowani do ośrodka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz