Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE apeluje o zaprzestanie przemocy w Egipcie

0
Podziel się
bErhFvyt

UE - Egipt - apel

Unia Europejska z niepokojem obserwuje rozwój sytuacji w Egipcie. Zarówno Komisja Europejska jak i Parlament Europejski zaapelowali do władz w Kairze o zaprzestanie przemocy.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz zdecydowanie potępił działania egipskiej policji wobec zwolenników byłego prezydenta Mohameda Mursiego. "Liczba ofiar w Kairze jest nie do zaakceptowania" - napisał w oświadczeniu. Jego zdaniem, znalezienie pokojowego i sprawiedliwego rozwiązania obecnego kryzysu, jest odpowiedzialnością egipskich władz - " Apeluję do rządu, aby pozwolił wszystkim Egipcjanom, bez względu na ich poglądy polityczne, brać udział w pokojowych demonstracjach " - dodał Schultz.
W podobnym tonie wypowiedziała się Komisja Europejska. "Sytuacji w Egipcie przyglądamy się z wielkim niepokojem, konfrontacja i przemoc nie są drogą do pokonania wyzwań, z jakimi Egipt musi się zmierzyć" - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Peter Stano. Podkreślił on, że Unia Europejska opowiada się za silnym, demokratycznym i rozwijającym się Egiptem, uwzględniającym interesy wszystkich stron.

Dziś w Kairze policja zlikwidowała dwa obozy zwolenników odsuniętego od władzy prezydenta Muhammada Mursiego. Agencja AFP pisze o ponad 120 zabitych w wyniku dzisiejszych zajść, a demonstrujący mówią o kilkuset ofiarach śmiertelnych.

bErhFvyv

IAR

bErhFvyW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)