Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje
31.08.2008 17:50

UE nałoży sankcje jedynie na przedstawicieli Osetii Płd. i Abchazji?

Mało prawdopodobne jest, aby Unia Europejska nałożyła na Rosję sankcje w zamian za akcję wojskową na Kaukazie. Jutro w Brukseli na nadzwyczajnym posiedzeniu zbiorą się szefowie rządów 27 unijnych państw. Będą zastanawiać się, jak zareagować na trwający już niemal miesiąc rosyjsko-gruziński kryzys.

Podziel się
Dodaj komentarz

O sankcjach wobec Rosji mówiło się jeszcze tydzień temu, ale im bliżej było szczytu, tym częściej pojawiały się przecieki, że europejscy przywódcy nie odważą się na taki krok. Kilka dni temu rosyjski premier Władimir Putin mówił w wywiadzie dla CNN, że liczy na rozsądek unijnych przywódców. To samo mówi rosyjski ambasador w Polsce Władimir Grinin. "Bardzo uważnie śledzimy opinie wszystkich naszych europejskich partnerów. Mamy nadzieję, że wciąż nawzajem pozostaniemy partnerami. Dlatego też ufamy, że podczas tego spotkania zwycięży ta frakcja, która opowiada się za współpracą z Rosją, a nie ta, która nawołuje do izolacji" - stwierdził ambasador.

Niewykluczone, że sankcje zostaną nałożone jedynie na przedstawicieli Osetii Południowej i Abchazji. Zaproponowali to w mediach gruzińscy politycy, a według "Sunday Telegraph", ku takiemu rozwiązaniu skłania się też rząd Wielkiej Brytanii.

Tagi: sankcje, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz