Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE zadowolona z porozumienia ws. Syrii

0
Podziel się
bErZXBQl

UE-yria-porozumienie-zadowolenie

Unia Europejska z zadowoleniem przyjęła amerykańsko-rosyjskie porozumienie w sprawie Syrii. Oświadczenie w tej sprawie wydała szefowa unijnej dyplomacji.
Catherine Ashton przyłączyła się do żądań Stanów Zjednoczonych i Rosji dotyczących zapewnienia przez Damaszek pełnego dostępu do arsenału broni chemicznej. Szefowa dyplomacji zapewniła, że Unia Europejska jest gotowa pomóc w "ważnych i pilnych działaniach"; związanych ze zniszczeniem syryjskich rezerw. Dodała, że kilka krajów członkowskich dysponuje techniczną wiedzą na ten temat.
Ashton wezwała jednocześnie Radę Bezpieczeństwa ONZ do pilnego przyjęcia rezolucji, na mocy której możliwy będzie proces uzgodniony w Genewie. Wyraziła też nadzieję, że utoruje on drogę do politycznego rozwiązania syryjskiego konfliktu. "Namawiam wszystkich członków wspólnoty międzynarodowej do tego, aby wsparli zorganizowanie konferencji pokojowej w sprawie Syrii i by wspólnie pracowali na rzecz zakończenia cierpienia syryjskiej ludności".
Zgodnie z amerykańsko-rosyjskim porozumieniem najpóźniej w listopadzie władze w Damaszku mają przyjąć inspektorów ONZ. Broń chemiczna, jaką dysponuje Syria, ma zostać zniszczona do połowy przyszłego roku.

IAR

bErZXBQO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)