Notowania

wiadomości
28.06.2012 09:50

Ukraina-Euro 2012-Queen i Elton John

W Kijowie rozpoczęły się przygotowania do sobotniego charytatywnego koncertu grupy Queen i Eltona Johna. Odbędzie się on w stołecznej strefie kibica i ma za promować walkę z epidemią zachorowań na AIDS.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncert zatytułowany "Twoje życie to nie gra" jest organizowany przed fundację AntyAIDS walczącą z rozprzestrzenianiem się tej choroby na Ukrainie. Organizatorzy podkreślają, że wejście będzie swobodne i bezpłatne, poza strefą dla VIPów. Do tej ostatniej rozdawane są bezpłatne zaproszenia. Ich sprzedaż to spekulacja.
Organizatorzy chcą przyciągnąć w ten sposób jak największą liczbę młodych ludzi, opowiedzieć im o tym, jak groźną chorobą jest AIDS i zachęcić do bezpłatnych testów na obecność wirusa HIV. Jego nosicielami jest około 1 procent dorosłych Ukraińców.
Zarówno Elton John, jak i grupa Queen zrezygnowali z honorariów. Artyści występowali już na Ukrainie z podobnymi koncertami, także na zaproszenie fundacji AntyAIDS. Elton John w 2007 roku w ukraińskiej stolicy, a Queen rok później w Charkowie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz