Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina-Kuczma-Gongadze

0
Podziel się

Leonid Kuczma stał się podejrzanym w sprawie o zabójstwo dziennikarza Georgija Gongadzego w 2000 roku. Prokuratura Generalna wszczęła postępowanie karne przeciwko byłemu prezydentowi.

bEiLZEAB

Zastępca prokuratora generalnego Rinat Kuzmin powiedział, że Leonid Kuczma jest podejrzewany o nadużycie władzy, wydawanie niezgodnych z prawem rozkazów kierownictwu MSW, co doprowadziło do zabójstwa Georgija Gongadze. Dodał też, że były prezydent ma zakaz opuszczania kraju. "Mam nadzieję, że sprawę zakończymy w najbliższym czasie" - dodał.
Wcześniej dziennik "Segodnia" poinformował, że celem wszczęcia postępowania karnego może być ostateczne uniewinnienie Leonida Kuczmy.
Georgij Gongadze był założycielem niezależnego portalu "Ukraińska Prawda". Zajmował się dziennikarstwem śledczym, pisząc między innymi o korupcji we władzach. Zaginął 16 września 2000 roku, 2 listopada pod Kijowem odnaleziono jego ciało.
Później jeden z ochroniarzy ówczesnego prezydenta Leonida Kuczmy ujawnił taśmy, na których głos podobny do głosu ówczesnego szefa państwa zleca zabójstwo Georgija Gonagdzego.

bEiLZEBe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)